Hírek
Erdei-Nagy Ibolya
NEMCSAK A HÉT KEZDŐDŐDÖTT EL A GÉPÉSZETIBEN HÉTFŐN!
Olyan hölgyek számára kezdődhetett el újra a tanulás időszaka, akik álláskeresőként kaptak lehetőséget egy új szakma elsajátítására.

A Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Kormányhivatal Foglalkoztatási Osztálya és a Mátészalkai Szakképzési Centrum együttműködésében megvalósuló Szociális ápoló és gondozó képzésre ezúttal a vármegye három járásából érkeznek a felnőttek. A résztvevők az ágazati alapoktatás időszakában a Mátészalkai SzC Gépészeti Technikum és Kollégiumban találkoznak oktatóikkal. Ez a típusú képzés már harmadik alkalommal indul el a Gépészetiben.
A képzés indításaként Fejér Gábor, igazgató is tájékoztatást adott a résztvevőknek a képzés kereteiről, az intézmény házirendjéről, illetve felhívta a figyelmet azokra a feltételekre, amelyeknek teljesülnie kell a sikeres szakmai bizonyítvány megszerzéséhez. Az első találkozás alkalmával Nagy Zoltán, szakképzési referens osztott meg további részleteket a képzést illetően azokkal a hölgyekkel, akikkel már előzetesen is egyeztették a legfontosabb paramétereket. Elmondta: Ennek a képzésnek is az a célja, hogy igazi szakembereket képezzenek a Centrumban.
A Szociális ápoló és gondozó képzés tehát elkezdődött, a közel 30 résztvevő a tájékoztatót követően aláírta a hatósági és felnőttképzési szerződéseket. A felnőtt tanulók az ágazati alapvizsgáig Mátészalkán tanulnak, majd Fehárgyarmaton, illetve Győrtelken folytatódik számukra a szakirányú elméleti és szakmai oktatás.
Hasonló képzés kezdődött 2026 márciusában a Centrum szervezésében Nyírbátorban.
A szakmai bizonyítvány megszerzéséhez a 968 órás képzés vezet, amely idő alatt a résztvevők nem létesíthetnek munkaviszonyt. A képzés várhatóan októberben fejeződik be.
Tartalmas, problémamentes tanulási időszakot és sikeres zárást kívánunk valamennyi, a felnőttképzésbe bekapcsolódott résztvevőnek! 
GALÉRIA
Szociális ápoló és gondozó képzés



KAPCSOLÓDÓ HÍREK

SZÉP, SZÜKSÉGES ÉS FELELŐSSÉGTELJES 👏👩🏫👨🏫😊
Ez az oktatás. A pedagógusok, a tanítók, a tanárok, az oktatók útja.
Erdei-Nagy Ibolya

👩🏫👨🏫 A MI JÚNIUS ÖTÖDIKÉNK... 👏
MSZC - Ez a nap lett az első központi pedagógusnapi ünnepség dátuma.
Erdei-Nagy Ibolya

🏫 📚📮 SIKERES BEISKOLÁZÁS - VALÓS ELVÁRÁSOK
Megtörténtek a kiértesítések…
Erdei-Nagy Ibolya


